Tertemiz Rasûl’ün izinde bir gençlik…

0
240

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) bu yıl ortaokullar düzeyinde dördüncüsü düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi Yarışması büyük bir heyecan ve yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Türkiye’nin her yerinde yüz binlerce öğrencinin katıldığı Siyeri Nebi Yarışmasında öğrenciler Mustafa Soykök’ün En Sevgili kitabından sorumlu tutuldu.

 

Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilemez inandığı Hâlık’ı bilmeyen ahireti nasıl bilsin. Peki ya Rabbinin ona nimet olarak gönderdiği Rasûlü Ekrem’i bilmeyen nasıl teslim etsin kendini İslâm davasına… İşte daha 12, 13 yaşlarında kulaklarına o kadar batıl fısıldanmasına rağmen, küçük kalpleriyle oynanmasına rağmen onlar geldiler tertemiz pak-i Rasûl efendimizin hayatını öğrenmeden, bilmeden, yaşamadan bu iş olmaz dediler…

 

“O İlahi Kelamın Ete Kemiğe Bürünmüş Halidir”

Siyer-i Nebi Yarışması’ndaki en önemli amacımız bir gencimize daha Peygamber Efendimiz’in (s.a.s) hayatını bir gencimize daha ulaştırmak olduğunun altını çizen Salih Turhan, “ Efendimiz aleyhisselam, Allah‘a ve ahiret gününe iman eden ve Rabbini çokça zikreden müminlerin en güzel örneği, önderi ve rehberidir. O, bir masal kahramanı değil O hayatın tüm zorluklarına göğüs germiş kutlu bir elçidir.

O, bizim içimizden biri, sıkıntıya uğramamıza üzülen, bizim için endişe eden, bize şefkat ve merhamet gösterendir. O, ‘ben sizin babanız gibiyim‘, diyerek bizi kendisinden ayırmayan, omzunda kerpiç taşıyan, açlıktan midesine taş bağlayandır. O, Allah’ın üzerine yemin ettiği yüce hayatın sahibi, ilahi kelamın ete kemiğe bürünmüş halidir. Onu sevmek, ona tâbi olmak, onun davasını anlayabilmek onun hayatını en güzel şekilde öğrenmekle mümkündür. Hayatta en güzel şey, Allah ve Rasulü’nü bilmek ve Müslümanca düşünüp Müslümanca yaşamaktır. Siyeri Nebi Yarışmasına katılan bütün genç kardeşlerimize Sevgili peygamberimiz (sas)’in izinde bir ömür niyaz ederim” dedi.

CEVAP VER