Sorunları Kapının Önünde Bırakın

0
165

 

Gün içerisinde hepimiz pek çok sıkıntı yaşarız. İnsanlarla birlikte çalışmanın çeşitli zorlukları vardır. İşveren de olsanız, işçi veya memur da olsanız farketmez. Sonuçta her biri farklı tabiata sahip kişilerle birlikte işleri yürütmek zorundasınız. İstemeseniz de anlaşamadığınız, birbirinize sinirlendiğiniz, temas etmekten kaçındığınız kişiler olur. Bazan da başarmanız gereken işi istediğiniz gibi sonlandıramazsınız.

Sorunlar zihninizi gün boyu meşgul eder, beyninizi yorar. Gün boyunca boğuştuğunuz sorunlar iş çıkışında da sizinle beraberdir. Ne kadar isterseniz isteyin, problemleri zihninizden atamazsınız. Burada önemli olan, günün gerilimlerini aileye yansıtmamaktır.

Çünkü hem eşiniz hem çocuklarınız sizi beklemektedirler. Kapıdan içeri gergin, yüzünüz asık girdiğinizde evin tüm huzuru kaçacağından, dışarıdaki sorunları eve taşımaktan daha kötü bir şey olamaz. Sizinle kader birliği etmiş ev halkından gülümsemeyi esirgemek, sanki onlar çözecekmiş gibi sorunlara ortak etmek, aileye karşı büyük haksızlıktır.

 

CEVAP VER