Çarşamba, Ekim 28, 2020

Yüce Kelâm’ın ve Rasûlullah’ın İzinde Bir Gençlik.

Allah’ın Kelâmı’nı her yere yaymakla mükellefiz diyerek çıktık yola. Zorlukları aşa aşa bir genç nesile öncülük edecek ilim yolunda ilerlemeye and içtik.

İslâm nurunu genç nesillere oradan da tüm dünyaya yayacak gençlere ulaşmaya çalışıyoruz. Gayemiz zamanın geçip kainatın yaşlanmasıyla beraber; “gençlenen” Kur’ân’ın tebliğ ve irşad edilmesinde 1400 asır süre gelen zincirin bir halkasında yer alabilmek.
Bu dünyada bırakılan bir çok esere bizler Allah’ın ipine sımsıkı sarılarak, İslâmiyetin bekâsı için fâni vucudumuzla bir zerre kadar da olsa iz bırakabilmek. Bu ne büyük bir hizmettir ki insana şefaat edici olarak da bu ne güzel bir yoldur. Gelin kardeşlerim kendimizi Kurân-ı Hâkim ile Sünnet-i Seniyye ile huzurlandıralım. Ve bu nuru yayarak nurlanmak için söz ile yazı ile ve çeşitli fiiliyatlarımızla ortaya koyalım.

İLİM MEKTEBİ adı ile faaliyete geçen tebliğ hareketimizin bu sayfasının ilme daha çok önem veren, kendine ilim meclisini kuran ve ilim mekteblerinde devamlı olan gencin uğrak yeri olmasını Cenâb-ı Allahtan niyaz ediyorum…