Çocuğunuza Nazar Değmesin…

0
151

Nazar, insanın zihninde biriktirdiği olumsuz (negatif) enerjiyi belli bir frekanstan yaymasıyla olur. Bu, çoğu zaman kişinin kontrolü dışında gerçekleşir.

Bazen anne – babanın da nazarı kendi çocuklarına değebilir. Çocuğun güzelliği karşısında aşırı bir sevgi nazarıyla bakan anne: “Hele bakın yavruma, benim de ne güzel yavrum var” derken, onun bir anda hastalanmasına sebebiyet verebilir.

| Hasan Burkay Hazretleri

 


Son zamanlarda sosyal  medyanın yaygınlaşmasıyla ebeveynler çocuklarının güzelliklerini, masumluklarını yarıştırmak hırsına düştüler maalesef. Hal böyleyken bu mecralarda hiç tanımadığımız kimselerin bebeklerinin, çocuklarının kundaktaki, ana kucağındaki, evde, sokakta, parkta kısaca artık her yerdeki hallerini görebiliyoruz. Bu hem sosyal bir sorun olmakla beraber nazarın da hak oluşunu ortaya koyuyor. Rabbimizin bize emaneti olan yavrularımızı muhafaza edip onları güzel yetiştirmek asıl vazifemizdir. Onların masumluklarını kullanıp şöhret bulmak, onları kendi zevklerimize göre giydirip sahneye (internet sahasına, ekranlara) çıkarmak hiç de masum değildir. Rabbim bizi anne babalık görevimizi hakkıyla yerine getirenlerden eylesin…

| Editör : Emrah Topcu 

CEVAP VER